Wychował mnie Disney. /Straw

July 25, 2016
Od urodzenia do teraz ciągnęłam tylko na jednym producencie. ZAWSZE i TYLKO DISNEY.  Wszystkie bajki, filmy, nauczyły mnie jak podchodzić do życia, gdyby nie on to nie wiedziałabym jak sobie radzić w niektórych chwilach.

,,Marzę, o wyprawach do nowych miejsc.
O poznawaniu nowych przyjaciół,
 Fantastycznych przygodach
O tym, by być odważny
Dostrzegać w innych dobro,
I nigdy się nie poddawać.
Marzę że mogę wszystko, jeśli tylko się postaram,
A każde kolejne marzenie będzie jeszcze śmielsze.''

 Gdzie jest Nemo?


Mała rybka Nemo, buntuje się przeciw tacie i oddala się od bezpiecznej części oceanu, gdzie zostaje porwana. Jej tata Marlin wyrusza na poszukiwania wraz z Dory - niebieską rybą chorą na brak pamięci krótkotrwałej, na drodze spotykają różne niebezpieczeństwa, a czasu coraz mniej. Nemo w akwarium łatwego życia nie ma. Film pokazuję jaką rolę pełnią w naszym życiu rodzice i jak bardzo im jesteśmy potrzebni, poza tym przedstawia piękno prawdziwej przyjaźni.

 Ratatuj.Szczur który mieszka na wsi, uznaje że nie pasuje do reszty rodziny - pociąga go umiejętność kulinarna, zaczyna łączyć smaki. Zostaje przyjęty a raczej sam się włamuje do restauracji, w jego wyobraźni pojawia się Gusteau – najsłynniejszy kucharz na świecie i idol szczurka, który pokazuje mu drogę do swojej restauracji. W międzyczasie zostaje przyjęty Linguini, nie potrafi on gotować, jednak to małe zwierzątko pomaga mu we wszystkim. Ta bajka pokazuje nam że jeśli czegoś się na prawdę pragnie to się spełni, nawet te najskrytsze marzenia.

 Nie-przyjaciele.Film opowiada historię trzech par przyjaciół, którzy codziennie doświadczają wzlotów i upadków, jakie niesie ze sobą przyjaźń.  Film uczy o tej największej przyjaźni mimo że powstają kłótnie między nimi to nie przestają się o siebie troszczyć.


 Lemoniada Gada.

Pięcioro uczniów, spotyka się w szkolnej piwnicy na tzw. 'kozie' zaczynają śpiewać i grać, łącz siły i stają się jednością. Postanawiają wystąpić na szkolnej imprezie Hallowen-owej. Historia bardzo ciekawa, a koniec? Trudno określić, zobaczcie sami! Udowadniają, że dzięki wierze we własne możliwości oraz przyjaźni można osiągnąć niemal wszystko.

 ZaczarowanaW baśniowej krainie trwają przygotowania do ślubu Giselle i Edwarda. Macocha Edwarda robi wszystko aby nie doszło do tego wydarzenia i wrzuca panna młodą która ląduje w rzeczywistym świecie, poznaje tam rozwiedzionego adwokata, a Edward wyrusza na poszukiwanie ukochanej. Optymistyczny film, pełen oczarowań i nowego spojrzenia na świat, to to… czego powinniśmy się uczyć, a tym bardziej szukać w życiu. Opowiada o tym że marzenia się spełniają, a dobro jest ukryte na samym dnie serca i każdy  je ma.

 Odlot.Młody harcerz przychodzi do starszego pana pytając o pomoc aby zdobyć odznakę. Carl jednak odmawia i zaprzecza. Wzruszająca historia przyjaźni małego chłopca i samotnego starszego naukowca niewątpliwie lepiej trafia do ludzi niż niejedna kampania społeczna.  „Odlot” uczy, że znajomość ze starszym pokoleniem może być pożyteczniejsza, niż trzymanie się wyłącznie swoich rówieśników.

 Wielka szóstka.14-sto letni chłopiec o imieniu Hiro, fascynat robotyki, mieszka wraz z bratem Tadashim, ciocią Kass oraz kotem. Hiro uczestniczy we walkach robotów, a jego brat pracuje nad stworzeniem Baymaxa- robota mającego pomagać osobą potrzebującym. Pewnego dnia dochodzi do pożaru w którym Tadashi ginie. Hiro wraz z Baymaxem idą po tropie szukając mężczyzny który wywołał pożar. Film uczy o miłości oraz przyjaźni 6 znajomych którzy robią wszystko aby chronić przyjaciela.

 Zwierzogród.

Pochodząca ze wsi króliczka, Judy Hoops chce zostać policjantką, świeżo po tym wydarzeniu zostaje skierowana do Zwierzogrodu, gdzie przypadkowo spotyka lisa Nicka Bajera, z którym przy współpracy musi rozwiązać zagadkę. Uczy akceptacji wobec inności i powstrzymywania się od dokonywania ocen na podstawie wyglądu czy przynależności do danej grupy.

 Kraina Lodu.Elsa jest starszą córką, Anna- młodszą. Ich rodzice giną a statku, Elsa z potężną mocą śniegu musi radzić obie sama nie wychodząc z komnaty do dnia koronacji. Potem wszystko się zmienia a świat Elsy odwraca się do góry nogami. Czego uczy? Że nie każdy jest doskonały, jednak dla dobra swojego i innych powinniśmy panować nad wszystkim.

 Zaplątani.Rozszpunka o dłuuugich włosach, postanawia się urwać z domu aby zobaczyć latające lampiony, co rok w jej urodziny, przy okazji napotyka Juliana który pomaga jej spełnić marzenie. Wbrew woli 'matki' a raczej czarownicy która porwała małą Rozszpunkę postanawia się wymknąć z domu i zwiedzić świat. Film uczy..chwila moment, no właśnie czego?

 Merida Waleczna


Mój ulubiony film, jeszcze nigdy mi się nie znudził. Księżniczka Merida, pierwsze dziecko pary królewskiej od malenkości wskazywała oznaki łucznictwa i poszła w te ślady, jednak sytuacja wyszła spod kontroli i zrobiła poważny błąd w swoim życiu który bardzo trudno jej cofnąć. Merida uczy aby robić to co się kocha i być sobą.

You Might Also Like

12 komentarze

 1. myslałam, ze bardziej bedziesz pisała o bajkach ze starych lat. a połowa tych filmow to nowosci ! ale kocham lemoniadę i ratatuj i frozen <3 ma byc druga część, więc czekam .
  kilka bajek z tego nie ogladalam, ale znam ze slyszenia czy widzialam reklamę w tv.

  ReplyDelete
 2. "Lemoniada gada"- uwielbiam! Muszę obejrzeć po raz kolejny, ponieważ ten film jest genialny. Za to "Gdzie jest Nemo?" był chyba pierwszym filmem na jakim byłam kiedykolwiek w kinie.

  http://pogusiowa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Wszystkie z tych filmów znam :) Jeśli o seriale chodzi to trzeba wspomnieć o Hannah Montanah! :D
  http://marysiaofficialblog.blogspot.com/2016/07/joybox-kosmetyki-naturalne.html

  ReplyDelete
 4. mnie również wychował disney, te piękne bajki zastąpiono beznadziejnymi ''bajkami''.
  Zastanawiam się dlaczego...

  ReplyDelete
 5. Znam te filmy. Za moich czasów miałam fazę na Hannah Montana.
  http://unrealizable1999.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Bajki Disney'a to jest coś. Mimo tego że na świecie żyje już prawie 18 wiosen uwielbiam je oglądać. Sama lub z moją młodszą kuzynką :) Niby takie proste a ile w nich przekazu! Pozdrawiam :)
  www.ksiazkowalyssa.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Jejku powspominałam sobie przy tym wpisie moje dzieciństwo. W sumie zapomniałam o tym, że Nie-Przyjaciele kiedy kol wiek istniało, a teraz znam całą fabułę. Super.

  https://hot-schot.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Bajki i filmy Dinseya mają w sobie to coś. <#

  http://revoyweb.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Większość oglądałam :D
  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Ja także wychowałam się na bajkach Disneya, bajką mojego dzieciństwa jest zdecydowanie Król Lew ;)

  pozdrawiam:)

  http://styleveline.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Kocham disneya od najmłodszych lat, zawsze miło spędzam z nim czas :)

  ReplyDelete
 12. Bajki takie są bardziej wartościowe niż te co oglądają teraz dzieci.
  Mimo, że mam prawie 19 lat, to oglądam je czasami :D

  Zapraszam do siebie :)
  http://klaudiakozakphotography.blogspot.com/
  Obserwuje :)

  ReplyDelete